Anabolik Steroid Ne Zaman Kullanılır? Previous item Anabolik Steroid Tercih... Next item Anabolik Steroid Ne Kadar...

Anabolik Steroid Ne Zaman Kullanılır?

Anabolik steroidler, vücutta bulunan iltihap durumun azaltmak için kullanılmaktadır. Daha çok sporcuların, vücutlarındaki kas kütlelerini artırmak için kullandıkları özel kürler olarak tanımlanabiliyor. İnsanlar tarafından özel yöntemlerle üretilmiş ve vücuda enjekte ya da hap yoluyla verilen hormon türledir. Anabolik steroid ne zaman kullanılır? Anabolik steroidler, hastalık tedavi sürecinde, yapılan testlerden sonra doktor kontrolünde kullanılmaktadır. Sporcular ise antrenman öncesinde kullanarak, yapılana çalışmaların verimliliğin artırmaya çalışmaktadır.

Anabolik Steroid Kullanım Yaşı

Anabolik steroidler, vücut gelişiminin tamamlanması ya da daha iri kaslara sahip olmak için kullanılmaktadır. Sporcular tarafından tercih edilmekte ve kullanım yaşı olarak, daha çok ergenlik dönemini tamamlamış olma uygun bulunmaktadır. Kullanılmadan önce mutlaka, doktor kontrolünden geçilmeli ve bazı testler yapılmalıdır. Anabolik steroid kullanım yaşı olarak spora başlama yaşı seçilmektedir. Düzenli kullanım sonrasında, erkekler kısa sürede istedikleri vücut yapısına sahip olabilecektir.

Anabolik Steroid Kullanımı

Birçok kişi online olarak satın alabilmekte ve ilaç seçimi yapabilmektedir. Anabolik steroidler hem iğne hem de hap olarak oral yolla alınabilmektedir. İçerisinde bulunan protein ve vitamin oranları, kür çeşitlerine göre farklı miktarlardadır. Ne zaman kullanılması gerektiği konusunda genellikle spordan önce ve az miktarda kullanılmasının gerektiği belirtiliyor. Vücut geliştirmek için çok önemlidir ve sporcular, hocalarının kontrolünde kullanmalıdır. Doktor tavsiyesi ve kontrolü ile kullanıldığında her hangi bir yan etki oluşumu görülmeyecektir.

Anabolik Steroid Kullanım Aralığı

Anabolik steroidler günümüzde, sporcular tarafından istenilen kas görüntüsüne sahip olabilmek için kullanılmaktadır. Kullanım aralığı ise seçilen küre, kullanım amacına göre değişmektedir. Genel kullanım şekli olan 6 hafta ile 12 hafta arası kullanımdan sonra 4 hafta ile bir iki ay hiç kullanılmaması gerekiyor. Bu kullanım aralığı, vücudun kas oluşumunu tamamlaması için belirlenmiştir.

Anabolik Steroid Çeşitleri

Anabolik steroidler, kullanım amaçlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Çeşitleri, kas inşasını oluşturan ve şişiren steroidler, performans artırıcı steroidler, yağ yakıcı steroidler olarak sıralanabilmektedir. Kullanım süresi ise iyileşme, toparlanma, metabolizmanın hızlanması için ayarlanmaktadır. Sporcuların kullanımı daha çok yasadışı amaç için kullanım kategorisine girmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.