Anabolik Steroid Kol Sarkması Previous item Steroid Bırakılırsa Ne Olur? Next item Steroid Ne Kadar Sürede...

Anabolik Steroid Kol Sarkması

Anabolik steroidler atletik sporlar ve farklı farklı sporlarda kullanılan ve kullandığı zaman genelde kas dokularında yer alan maddedir. Bu anabolik steroidler farklı hastalıklarda tedavi amacıyla kullanılabiliyor. Bu hastalıklara örnek verecek olursak; kanser, gelişimi durmuş vücut, kilo alımında zorlanma yaşayan insanlarda, vitamin eksikliği ve bunlar gibi daha birçok hastalıklara örnek verebiliriz. Kol sarkması bu hastalıkların başına gelebilir.

Bu hastalıkları tedavi amaçlı kullanıldığı gibi kullanımından sonra vücutta çok riskli organlarda da ciddi rahatsızlıklara yol açabiliyor. Bu rahatsızlıkların en önemlisi oksijen pompalayan ve kan dolaşımını sağlayan kalp rahatsızlıklarıdır.

Vücudun en önemli organlarından biri olan kalpte yol açabileceği rahatsızlıklar düşünüldüğünde anabolik steroidlerin çok da masum olmadığını anlamışsınızdır. Bunun yanında bazı insanlar anabolik steroid kullanımı sağladığı zaman hipertansiyon rahatsızlıkları geçirebiliyor. Anabolik steroidler erkeklik özellikleri dediğimiz bazı yan özelliklere yol açabiliyor.

Bu erkeklik özelliği dediğimiz yan etkilerin bazıları şu şekildedir; testis büyümesi, vücuttaki kıl oranının artış göstermesi ve sadece erkeklik özelliği dediğimiz kısmi bir özellik olmayan vücudun değişik yerlerinde sarkmalar anabolik steroidlerin yan etkilerinden birkaçıdır. Hayatınızda her ne olursa olsun anabolik steroidleri çok aşırı kullanmayınız. Aksi takdirde hayatınızda çok fazla rol alacak olan çeşitli rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz.

Anabolik steroid kullanmayı düşünen bazı insanlar web sitelerinde anabolik steroidlerin yan etkileri ve vücutta sarkmalara neden olup olmadığını araştırmaya koyuluyorlar. Bu yazımızda da bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Steroid Sarkma Yapar mı?

Anabolik steroidler kullanıldığı zaman kas dokularında yoğunlaşarak daha dolgun görünen kaslara sahip olurlar. Ancak anabolik steroidler sarkmalara da neden olurlar. Çünkü anabolik steroidler kas dokularında yoğunlaşıyor ve insanlar bu anabolik steroidleri kullanmayı bıraktığı zaman anabolik steroidlerin yoğunlaştığı kas dokuları boş kalıyor ve bu boşluklar sarkmalara neden oluyor. Bu da kol sarkması oluşturabiliyor.

Steroid Sarkma

Anabolik steroidlerin sarkmalara neden olabildiğini ve bu sarkmaların nasıl oluştuğunu yukarıdaki yazımızda sizlere anlattık. Anabolik steroidler kol ve vücudun çeşitli yerlerinde sarkmalara neden olabiliyor. Bu sarkmalar anabolik steroidleri kullandığınız zaman değil bu anabolik steroidleri kullanmayı bıraktığınız zaman olacak. Bu sarkmaları tedavi edebilir ve gerdirme yoluyla eski haline geri dönmesini sağlamaya çalışabilirsiniz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.