Anabolik Steroid Etki Süresi Next item Anabolik Steroid Minimum...

Anabolik Steroid Etki Süresi

Steroid lipit yapıda, vücut bünyesinde üretilen bir hormondur. Bu madde hormon olması sebebiyle yavaş etki gösteren bir mekanizmaya sahiptir. Vücutta endokrin salgılar nöroendokrin salgılara nazaran daha yavaş etki gösterirler. Buradaki fark sinir iletiminin hızından ileri gelir. Anabolik steroid etki süresi bu sebeple yavaştır denebilir.

Ancak bu yavaşlık ya da daha doğru söylemle süre kişiden kişiye değişim gösterebilir. Burada karaciğer enzimlerinin önemi büyüktür. Misalen bir siroz hastasında çok uzun sürelerde etki ortaya çıkabilmektedir. Ona nazaran karaciğer problemi olmayan bir kişide steroid daha hızlı metabolitlerine parçalanabildiği için daha kısa sürede etki ortaya çıkabilmektedir.

Anabolik Steroid Ne İşe Yarar?

Anabolik steroid özellikle sporcular tarafından uygulanan bir steroid türüdür. Steroid genel itibariyle yangıları gidermede önemlidir. Ancak anabolik steroid etkileri arasında kas kitlesini artırması, kemik yıkımını azaltması gibi özellikleri dahilinde sporcular tarafından kullanımı söz konusu olabilmektedir. Steroidin fonksiyonları dahlinde kullanıcılar aynı çalışma programını uygulayarak daha hızlı ve daha fazla kas yapabilmektedirler.

Anabolik Steroid Etki Hızı Nedir?

Anabolik steroid vücutta parçalanan ve metabolitleri dahilinde iş gören bir maddedir. Bu maddenin yapısal özellikleri dahilinde anabolik steroid etki hızı kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Anabolik steroid kişiden kişiye farklılık gösteren bir metabolizmaya sahiptir. Ancak uzun vadede kesinlikle etkileri oluşmaktadır.

Bu kapsamda kullanıcıların bir program dahilinde kullanması önerilmektedir. Anabolik steroid kullanan kişiler hemen etki görmek isteyebilirler. Ancak bu durum yanlış bir algıdır. Alınan gün itibariyle izlemler başlatılmalı ve bu kapsamda değerlendirmeler yapılmalıdır. Anabolik steroidin gelişmedeki artışını göz önüne almak bu konuda yapılabilecek en doğru davranıştır.

Anabolik Steroid Etki Süresi
Anabolik Steroid Etki Süresi

Anabolik Steroid Nerelerden Alınır? Güvenilir Midir?

Anabolik steroid her yerden alınacak ürünler arasında gösterilmez. Anabolik steroid almak isteyen kişiler güvenilir bir yer araştırması yapmalıdır. Anabolik steroid ürünler kimyasal içerikleri sebebiyle yarardan fazla zarar verebilirler. Güvenilir yerler tercih edilmediği takdirde sorunlarla karşılaşılması olası olmaktadır. Bu kapsamda anabolik steroid satın alma işlemlerinde güvenilir yerlerin tercih edilmesi, bu yerlerden güvenle alışveriş yapılması önemlidir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Mesaj gönder
1
Yardımamı ihtiyacınız var?
Uzman kadromuz 7/24 sorularınızı cevaplamak için whatsapp destek hattında beklemektedir. Ürün sipariş etmek için lütfen site üzerinden işlem yapınız.